Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu

Od 1998 roku działamy na rzecz branży jubilersko-bursztynniczej

W Oliwskim Ratuszu Kultury zagościła magia bursztynu.

7 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu podpisała porozumienie z Fundacją Wspólnota Gdańska. Dzięki niemu, Ratusz będzie promował działania Izby – wystawami prac jej członków i promował młodych artystów pracujących z bursztynem, a Izba przekaże 10% z wpływu z Certyfikatów wydawanych przez Izbę na rok 2020.

Podczas spotkania podziękowano dotychczasowym władzom KIGB i przedstawiono nową Radę Izby. Zaprezentowano również nową stronę www wraz z propozycją graficzną nowego CERTYFIKATU obowiązującego od 2020 roku.

Bursztynowe mikołajki zostały uświetnione występem Teatru dziecięcego JANTARK, który w komediowy sposób ukazał odsłonę pomorskiej baśni o powstaniu bursztynu w spektaklu “Jurata i jej tata” (scenariusz: Wojciech Tremiszewski, reżyseria: Marzena Nieczuja-Urbańska, kostiumy: Iwona Ewa Klinger).

Po przedstawieniu, gości zaproszono do zabawy fantowej, gdzie każdy los wygrywał i można było zdobyć wiele bursztynowych fantów, przekazanych przez członków KIGB. Dochód z zabawy zasilił projekty: Akademia Gdańskich Lwiątek i Gdańska Akademia Przedszkolaków.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Miasta Gdańska jako światowej stolicy bursztynu oraz Związku Miast i Gmin Morskich.

fot. Patryk PIRSZ