Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu

Od 1998 roku działamy na rzecz branży jubilersko-bursztynniczej

Poławiacz bursztynu na JARMARKu ŚW. DOMINIKA – już od 23 lipca!

Tradycja Jarmarku św. Dominika sięga roku 1260, kiedy to papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Dziś Jarmark działa jak magnes, rokrocznie przyciągając do Gdańska tłumy turystów i mieszkańców Trójmiasta.

Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej – starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne prezentowane są na ponad 1000 kramów – z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne: kostiumowe parady, spektakle teatralne, konkursy, projekty interaktywne i koncerty.

Nie może na nim zabraknąć bursztynu! Dlatego właśnie Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu zaprasza Was na ul. Rajską tuż opodal Muzeum Bursztynu, aby posłuchać o bursztynie, odłowić go w wodnej instalacji, a za nabyty certyfikat udać się za darmo do Muzeum Bursztynu.

Wokół słychać różne języki, mieszają się tradycje i obyczaje. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje. Oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika!