Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu

Od 1998 roku działamy na rzecz branży jubilersko-bursztynniczej

Koncert na bursztynowej gitarze na zamknięcie starej siedziby Muzeum Bursztynu

Już 14 kwietnia dotychczasowa siedziba Muzeum Bursztynu oficjalnie zostanie zamknięta przez Panią Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, a podczas ceremonii usłyszymy unikatowy koncert na bursztynowej gitarze w wykonaniu Krzysztofa Hadrycha.

Zapraszamy Was do wysłuchania utworów jazzowych: Have you met miss Jones (Richard Rogers) oraz All the things you are (Jerome Kern). Transmisja dostępna będzie dzięki Muzeum Bursztynu na stronie społecznościowej Muzeów Gdańska.

Gitara wykonana z bursztynu naturalnego jest prezentowana w gdańskim Muzeum Bursztynu od 2006. Została ona – podobnie jak i jej pozostałe cztery siostry – wykonana z zachowaniem zasad sztuki lutniczej w pracowni muzyka i bursztynnika Walentego Rybaka. Jest to gitara elektryczna „Fender Stratocaster” z mostkiem Schallera. Ten model gitary powstał w 1954 r. i jest do dziś produkowany z drobnymi modyfikacjami. Bursztynowy model powstał w 2000 r. z drewna klonowego i bursztynu naturalnego. Do wykonania gitary potrzebne było niespełna 15 kg surowca, z którego po obróbce zostało ok. 2,5 kg, i prawie rok pracy profesjonalnego lutnika.